Інтернет-конференції НУБіП України, ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРИКЛАДНІ АСПЕКТИ РОЗРОБКИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ '2025

Розмір шрифту: 
Розробка 2D гри класу платформер за допомогою Unity
STANISLAV Oleksiiovych SHCHERBAN

Остання редакція: 23-04-2025

Тези доповіді


УДК 004.42

Розробка 2D гри класу платформер за допомогою Unity

Щербань С.О, науковий керівник Бородкіна І.Л.

Проблематика

У ігровій індустрії 2D ігри залишаються актуальними завдяки своїй простоті, доступності та атмосфері. Проте для створення якісного платформера потрібно ретельно підійти до аспектів розробки ігрової фізики, контролеру керування персонажем/противником, побудови рівнів та інтеграції візуальних ефектів в ігровий процес. Часто початківці стикаються з труднощами при реалізації базових механік таких як пересування, вірне зчитування та обробка колізій, патерн поведінки ворогів, взаємодія з об’єктами, що ускладнює створення повноцінної гри. Відсутність структурованих реалізацій та добре організованої архітектури є додатковим бар’єром. В результаті чого розробник витрачає неймовірну кількість часу на усунення багів та конфліктів спричинених спробою впровадження нової механіки.

Актуальність та мета

Метою роботи є розробка повноцінної 2D гри жанру платформер із застосуванням рушія Unity. Актуальним дослідження робить демонстрація можливостей Unity у створенні платформерів, опис процеси розробки та запропонована зручна структура, шо дає можливість для подальшого масштабування.

 

Проєктування системи

Розробка гри передбачає поетапне проєктування ключових компонентів:

  • Створення палітр карт тайлів (Tilemap) [1], для формування рівнів з використанням шарів (поверхня, декор, задній фон).
  • Реалізація патерну машини кінцевих автоматів (Finite State Machine) для контроллеру гравця та лігіки поведінки ворогів.
  • Реалізація Мультипредметної підсистеми (Multi Weapon System) для швидкого та організованого створення шаблонів екземплярів зброї для гравця.
  • Реалізація збережень поточної сесії та результату проходження рівня зі створенням файлів у форматі json та xlsx [2]
  • Оцінювання дій гравця та отримання відповідного рангу по завершенню рівня.
  • Інтерфейс користувача (UI) [3]: реалізація головного меню, меню паузи, вікон завершення рівня

 

Рис1. Діаграма станів патерну кінцевих автоматів для противника

 

Рис. 2 Діаграма станів патерну кінцевих автоматів для гравця

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 

[1]

«Документація для Tilemap,» [Онлайновий]. Available: https://docs.unity3d.com/6000.0/Documentation/ScriptReference/Tilemaps.Tilemap.html. [Дата звернення: 10 січень 2025].

[2]

ClosedXML, «GitHub репозиторій бібліотеки ClosedXML з документацією,» [Онлайновий]. Available: https://github.com/ClosedXML/ClosedXML. [Дата звернення: 2 квітня 2025].

[3]

«Документація до UI Toolkit,» [Онлайновий]. Available: https://docs.unity3d.com/Manual/UIElements.html. [Дата звернення: 5 березеня 2025].