Остання редакція: 15-05-2018
Тези доповіді
Моніторинг стану рослинності на полях сільськогосподарських культур є важливим кроком для визначення обсягів урожаю, розподілу та плануванню маршрутів руху безпілотних комбайнів. Традиційні повітряні платформи, такі як літаки і комерційні супутники, не підходять для цих застосувань через їх низьку розподільчу здатність знімків, але це може вирішуватись із використанням безпілотних літальних апаратів (БПЛА) з цифровими фотокамери. Завдяки високій розподільчій здатності у фотознімку разом із рослинами фіксується і ґрунт, що впливає на сумарні спектральні показники ділянки. Для точного визначення обсягів урожаю виникає необхідність відокремлення на фотознімку ділянок насаджень рослин від ґрунту. Проведений аналіз існуючих алгоритмів планування та керування рухом збиральною технікою показав, що неврахування цього фактору призводить до неоптимального планування польових робіт, і, як наслідок, до непередбачених часових витрат та пального.
Як показують результати експериментальних досліджень, моніторинг стану рослинності доцільно проводити за допомогою сенсорного обладнання формату RGB, а для обчислень даних з БПЛА – використовувати програмне середовище MathCAD (version 14.0.0.163), яке також пристосовано для аналізу кольорових зображень. Вихідне зображення, на якому зафіксовані всі об’єкти дослідження, попередньо розділяються на окремі дослідні ділянки засобами програми Microsoft Picture Manager (14.0.4750.1000), а кожна ділянка окремо обчислюється за допомогою програми MathCAD.
Запропонована технологія розрахунку кількості пікселів для кожної складової кольору ґрунту з урахуванням висоти польоту БПЛА передбачає більш високу оперативність та точність визначення обсягів урожаю, що дає змогу вирішення задач оптимального розподілу та планування маршрутів руху збиральної техніки з метою мінімізації часових витрат та пального.