Остання редакція: 08-05-2018
Тези доповіді
На теперішній час в спиртовій промисловості склалась досить складна екологічна ситуація, так як в процесі виробництва спирту утворюється великий об’єм відходів. Основним відходом виробництва спирту є післяспиртова барда (ПСБ), яка має значення рН на виході 3,7 – 4,6 і має тенденцію до швидкого закисання, тому не піддається анаеробній ферментації в сирому вигляді.
Сьогодні для стабілізації значення рН використовують хімічні речовини та косубстрати, але в першому випадку – це є нерентабельним, в другому – не вирішує проблему закисання. В даній роботі пропонується для отримання біогазу з післяспиртової барди як косубстрат використовувати послід птахів, який дозволяє регулювати значення рН середовища та досягти раціонального, для процесу метаногенезу, співвідношення С:N.
Метою роботи є визначення виходу біогазу залежно від співвідношення послід : ПСБ та значення рН середовища.
Встановлено, що раціональними параметрами ферментативного процесу є діапазон значень рН в межах 6,5-7,5 за початкового співвідношення косубстратів послід : ПСБ в межах 2 : 1±0,3. За таких умов відбувалось саморегулювання рН за рахунок зміни метаболізму мікроорганізмів; вихід біогазу становив 265 см3/г СОР (суха органічна речовина), вміст метану в ньому – 72±2 %.