Інтернет-конференції НУБіП України, Проблеми сучасної енергетики і автоматики в системі природокористування`2018

Розмір шрифту: 
Енергоменеджмент як система вдосконалення роботи енергетичної служби
Петро Михайлович Ковтун

Остання редакція: 25-04-2018

Тези доповіді


В енергетичній службі сільськогосподарського підприємства як правило, часто відсутній час і можливість займатися питаннями енергозбереження. На відміну від експлуатації, управління енергоспоживанням ставить основним завданням зниження витрат на енергоресурси при забезпеченні необхідної їх кількості та якості.

Поняття енергетичного менеджменту – це синонім управління енергоспоживанням. Шляхом впровадження енергоменеджменту можна отримати більш реальну картину споживання енергоресурсів, що дозволить провести детальну оцінку економії електричної енергії, що використовується і плануються на сільськогосподарському підприємстві.

Сучасна ситуація, яка складається на сільськогосподарських підприємствах вимагає здійснення пошуку нових форм і методів господарювання, проведення відповідного реформування відносин власності, самої підприємницької структури економічних суб’єктів та оновлення основних виробничих фондів на основі передових технологій. Тільки радикальні заходи по впровадженню нових технічних і технологічних рішень, сучасних виробничих процесів, здатних випускати конкурентноспроможну продукцію. Практика показує, що підвищення енергоефективності досягається здебільшого за рахунок організаційних змін у системі управління енергогосподарством підприємством.

Впровадження системи енергоменеджменту на підприємстві дозволяє знизити витрати на теплову та електричну енергію, а також зменшити інші види енергетичних витрат, а саме:

-          виявити дефекти, погану роботу або збої в системах енергоспоживання;

-          швидко втручатися в роботу підприємства при несприятливих тенденціях до збільшення витрат енергоресурсів.

 

Список літератури

  1. Ковалко М.П. Енергозбереження – пріоритетний напрямок державної політики України / М.П. Ковалко, С.П. Денисюк; за ред. А.К. Шидловського. – К.: УЕЗ. – 1998. – 512 с.
  2. Чоджой М.Х. Энергосбережение в промышленности / М.Х. Чоджой; пер. с англ. – М.: Металлургия. – 1982. – 272 с.

Для перегляду доповідей необхідний обліковий запис на цьому веб-сайті. Натисніть сюди щоб створити обліковий запис.