Інтернет-конференції НУБіП України, Проблеми сучасної енергетики і автоматики в системі природокористування`2019

Розмір шрифту: 
ЩОДО МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ БІФІЛЯРНОЇ КОТУШКИ ТЕСЛА ЯК ВИСОКОЧАСТОТНЕ ДЖЕРЕЛО ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ
Леонід Степанович Червінський, С. М. Усенко, М. О. Сподоба

Остання редакція: 03-04-2019

Тези доповіді


В останні роки, в інтернеті з’явилося багато інформації стосовно використання біфілярних котушок Тесли в поєднанні з індукційними плитами, для отримання «безкоштовної» електричної енергії. Ми в Національному університеті біоресурсів та природокористування України, в ННІ енергетики, автоматики і енергозбереження, зацікавилися цим питанням та вирішили провести свої дослідження, з метою спростування або ж підтвердження цієї інформації.

Під час експерементального дослідження використовувалось наступне обладнання: індукційна плита Saturn ST-EC0187, напругою 220 В, змінного струму частотою 50 Гц,  Рном = 2 кВт,  І ном = 9,1 А. У якості навантажування використовувались лампи ИКЗК-220-250, галогенні лампи КГ-250 потужністю 250 Вт та КГ-2000, потужністю 2 кВт. Для вимірів використовувався цифровий осцилограф DS6035, амперметр Э30, електромагнітної системи, клас точності 1,5, шкала від 0 до 10 ампер, вольтметр Э30, електромагнітної системи, класс точності 1,5, шкала від 0 до 250 вольт, ватметр однофазний Д5066, феродинамічної системи, клас точності 0,5, шкала від 0 до 6000 Вт.

Дві біфілярні котушки виконані проводом ШВВП 2х2,5, кожна має по 16 витків та діаметр 170 мм.

Результати досліджень наведені у таблиці 1.

Розглянувши графік, одразу помітно, що крива фактичної потужності знятої з паралельно з’єднаних біфілярних котушок знаходиться значно нижче кривої потужності навантаження, тобто, лампи, які використовувались у якості навантаження не працювали у номінальному режимі.

При цьому, крива потужності споживання індукційною плитою, знаходиться вище кривої фактичної потужності знятої з паралельно з’єднаних біфілярних котушок. Це пояснюється втратами електричної енергії в елементах індукційної плитки, та в навколишнє середовище при процесі електромагнітної індукції в біфілярних котушках Тесла.

Проаналізувавши дані експерементального дослідження та побудувавши графік споживаної потужності при різних навантаженнях, було виявлено наступне:

1)      Паралельно з’єднані біфілярні котушки у поєднанні з індукційною плитою не індукують електричної енергії при потужності номінального навантаження під’єднаного до виводів біфілярних котушок, нижче 750 Вт;

2)      Від 750 до 1000 Вт, на виході біфілярних котушок індукується електрична енергія, тривалість дії якої, становить 3 секунди, після чого, відбувається пауза тривалістю 1 секунда;

3)      При збільшенні номінального навантаження більше 1000 Вт електрична енергія безперервно індукується на виводах біфілярних котушок та не зникає до моменту знаття навантаження;

4)      Частота струму знята з біфілярних котушок дорівнює 30,303 кГц;

5)      Встановлено, що при живленні високочастотним струмом активного навантаження  (ламп розжарення) к.к.д. перетворення електричної енергії зменшується обернено пропорційно частоті струму. (Рис.1).

6)      При зустрічному вмиканні біфілярних котушок, електричне енергія не індукується, через взаємо компенсацію електромагнітних полів самими котушками.

Отже, з вище розглянутого можна зробити висновок, що використання двох паралельно з'єднаних біфілярних котушок Тесли в поєднанні з індукційними плитами мають дуже низький ккд та отримати надлишкову електричну енергію використовуючи котушки Тесла за такою схемою неможливо.


Для перегляду доповідей необхідний обліковий запис на цьому веб-сайті. Натисніть сюди щоб створити обліковий запис.

Коментарі на доповідь

Дивитися всі коментарі