Остання редакція: 27-04-2021
Тези доповіді
На сьогоднішній день, онлайн дозвілля стало для людей майже не основним. Користувачі по всьому світу діляться своєю інформацією та переглядають інформацію оточуючих. Особливо це відчутно на фоні карантинних обмежень, коли люди знаходяться вдома і не мають змогу самовиражатись в реальному світі і їм не залишається нічого іншого, як поринути в віртуальний світ. І тому, створення інформаційної системи проведення фотоконкурсів буде мати досить великий попит та приверне увагу багатьох користувачів мережі різного віку.
Досліджуючи проблеми особової самореалізації, К.Абульханова-Славська вважає її найголовнішою складовою частиною стратегії життєвої дороги людини і одночасно засобом досягнення мети життя, найвищою, головнішою потребою людини – потребою в самовираженні і самоствердженні[1].
Основна ідея проекту – це створення середовища, куди люди зможуть завантажувати свої фотороботи. Це можуть бути, як і роботи професійного фотографа, звичайної людини без досвіду в цій сфері, так і навіть художника, що відсканував свої творіння та завантажив на сайт системи. Це простір для кожного. Отже, мета курсової роботи полягає у вирішенні проблеми людського самовираження під час карантинних обмежень.
Фотоконкурс – це об’єднання фото робіт різних виконавців для визначення найкращого зображення, методом оцінювання робіт за певною шкалою.
У даній роботі розглядаються обмеження та потреби інформаційної системи проведення фотоконкурсів. Сформовано основний функціонал системи, її обмеження та потреби до системи.
Функції, що виконує інформаційна система проведення фотоконкурсів:
- Реєстрація / Авторизація
- Адміністрування
- Взаємодія з зображеннями
- Використання особистого кабінету користувача
- Участь у фотоконкурсах
Для розробки інтерфейсу і функціональної частини інформаційної системи були використані такі засоби:
- Декларативна мова програмування HTML5;
- Мова стилів CSS3;
- Проблемно-орієнтовані мови JS та PHP;
- Бібліотека jQuery;
- Бібліотека PHPMailer.
- СУБД MYSQL
jQuery – це javascript бібліотека, тобто бібліотека, написана на мові JavaScript. Простіше кажучи, це якийсь набір готових функцій, які спрощують життя розробника і написання коду на JavaScript[2].
PHPMailer - бібліотека PHP з відкритим вихідним кодом - була створена в далекому 2001 році, вона поряд зі Swiftmailer залишається одним з кращих програмних засобів для відправки електронних листів, на думку більшості розробників[3].
Основним функціоналом системи є фотоконкурс. Можливе створення необмеженої кількості конкурсів.
Для користувача створено інтуїтивно зрозумілий і простий у використанні інтерфейс. Він може легко завантажити зображення в необхідну йому категорію та обрати конкурс, в якому хоче приймати участь.
В той же час реалізовано функціонал модерації контенту, що завантажує користувач. Перед тим, як зображення чи коментар потраплять в публічний доступ, вони пройдуть перевірку адміністрацією системи.
Інформаційна система, що була розроблена може з часом вдосконалюватись та модернізуватись під потреби та попит користувачів. У подальшому можливе створення функціоналу автоматичних грошових нагород переможцям кункурсів.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. ДЖАФАРОВА О. С. Творче самовираження як наукова проблема / ДЖАФАРОВА О. С. // Педагогічний дискурс. – 2012. – №11. – С. 77.
2. Savelink.org.ua [Електронний ресурс]: «Що таке jQuery?» - Режим доступу: http://savelink.org.ua/shho-take-jquery/
3. Jino.ru [Електронний ресурс]: «Відправка електронних листів за допомогою бібліотеки PHPMailer мови PHP» - Режим доступу: https://jino.ru/journal/articles/pochta-phpmailer/