Остання редакція: 26-03-2018
Тези доповіді
Провідною галуззю національної економіки України є сільське господарство. Основна мета даної галузі – забезпечення ефективності та підвищення урожайності сільсько-господарських культур. Одним з шляхів досягнення високих показників урожайності є застосування технології прецизійного землеробства . У наш час прецизійне землеробство застосовується в багатьох країнах світу.
Технології прецизійного землеробства направлені на підвищення виробництва зменшення собівартості продукції і збереження навколишнього середовища.
Технологія точного землеробства реалізовується за допомогою ряду сучасних інформаційних технологій. Серед яких є: - технологія глобального позиціювання (Global Positioning System – GPS), коли визначаються точні географічні координати кожної ділянки поля та місце розташування сільсько-господарської техніки;
Завданням дипломного проекту э розробка людино-машинного інтерфейсу з використанням ЖК дисплею, якій підтримує технологію touch screen. Такий інтерфейс повинен: Для цього потрібно вирішити наступні питання:
Інтерфейс користувача системи повинен виконувати функції, які дозволять вирішувати технологічні та організаційні задачі підприємства. До таких задач слід віднести наступні організаційні задачі:
- ідентифікація користувача з метою обліку робочого часу та його прав доступу до технологічного обладнання та системи в цілому при вході та при виході із системи;
- ідентифікація обладнання та ресурсів системи з метою обліку їх роботи та планування ресурсів та робіт;
- забезпечення оператора усією потрібною інформацією для виконання ним його обовязків;
З функціональних задач користувача повинні бути реалізовані наступні функції:
- ідентифікація користувача при вході та при виході із системи;
- організація взаємодії з менеджерами робіт:
1) передача повідомлень визначеним особам;
2) прийом повідомлень від визначених осіб;
3) функція мобільного телефону (голосового спілкування);
4) прийом та передача sms-повідомлень;
- контроль стану обладнання;
- навігаційні задачі:
1) пересування у рамках господарства або за його межами (загально-навігаційна задача з невеликою точністю);
2) навігація при виконанні польових робіт (висока точність навігації);
Такий перелік задач, а відповідно й інтерфейсів, які реалізують ці функції, робить необхідним присутність інтерфейсних елементів для вибору відповідного режиму роботи шляхом швидкого переходу з одного режиму на інший.
Це можна реалізувати у Nextion Editor, наприклад, виокремленням відповідної області екрану та розташуванням у ньому набору кнопок, або зображень, які відповідають функціональним режимам роботи.
Для реалізації поставленої задачі обрано апаратну обчислювальну платформу Arduino, Модуль датчика 9DOF на GY9255, FLASH-карта 8Гб, Кард-рідер для FLASH - SD card шилд для Ардуино V3.0; Приклад підключення на рис. 1
Апаратні засоби системи у сукупності виконують функції збору первинної інформації про об'єкт та його положення, забезпечують лінію передачі даних, систему накопичення, обробки та відображення інформації.
Інформація про стан об’єкту з метою підвищення надійності зберігається на об’єкті у FLASF-накопичувачі та на сервері
Для відображення даних системи було прийнято рішення використати дисплей nextion 5. Nextion це зручний людино-машинний інтерфейс (HMI), який забезпечує інтерфейс управління і візуалізації між людиною і процесом, машиною, додатком або пристроєм. Nextion в основному застосовується для інтернет речей (IoT) або в області споживчої електроніки. Це найкраще рішення для заміни традиційних LCD і LED Nixie дисплеїв. Розробка основної графічної частини здійснюється у середовищі Nextion Editor IDE.