Остання редакція: 12-11-2018
Тези доповіді
ЗАСТОСУВАННЯ ІКТ В НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ СТУДЕНТОМ
Ульчак О.П.
студент 41-П групи
ВСП «Рівненського коледжу НУБіПУ»
У 21 столітті інформаційно-комунікаційні технології з кожним днем набирають все більшої популярності. Що стосується ІКТ на підприємствах, то вони активно використовується для забезпечення автоматизації на підприємстві та ефективної передачі інформації між працівниками.
Мені, як людині, яка хоче дізнатися все, стало цікаво за яким принципом працюють ці технології і як вони допомагають людям полегшити роботу.
І як виявилось у мене була така можливість. На початку навчання на 4-му курсі, нас повідомили, що в кінці першого семестру у нас буде виконання та здача курсових робіт.
Тема моєї курсової роботи – це «Розробка електронного каталогу магазину шпалер».
Основною метою розробки даного ПП була:
1) Автоматизація процесу обліку продукції.
2) Ефективний та швидкий процес розрахунку кількості вибраних покупцем
шпалер відносно розмірів кімнати.
3) Зручне і ефективне оформлення замовлення.
4) Реалізація прав доступу в залежності від посади.
5) Реалізація швидкого та зручного доступу до історії замовлень.
Під час дослідження інформаційної системи даного магазину був використаний метод теоретичного узагальнення та спостереження, а саме - я приходив на підприємство і спостерігав за роботою працівників, за тим як вони ведуть облік продукції, як замовляють її у постачальників, як оформлюють замовлення. Підвівши підсумки, я зрозумів, що обслуговування покупців, облік продукції вручну – є мало ефективним, і тут постає проблема автоматизації всього цього процесу.
Крім цього, під час дослідження я ще використовував метод опитування працівників, згідно яких отримав ще більш чіткіше уявлення, про те яким повинен бути майбутній програмний продукт.
Надалі всю потрібну мені інформацію я шукав в мережі Інтернет.
Для того щоб втілити все це у програмний продукт, інформації про інформаційну систему магазину, мені було недостатньо… Для цього я ще використав свої знання з мови програмування.
Хоч даний програмний продукт можна було реалізувати на будь-якій об’єктно-орієнтованій мові програмування, але я вибрав мову С++, не тільки тому що вона була рекомендованою у моєму індивідуальному завданні, а й тому що я досить таки непогано її знаю і ця мова мені подобається.
До цього я створював програмний продукт для магазину автозапчастин на курсову роботу з конструювання програмного забезпечення, тому проблем з написанням коду програми у мене не було.
Для розробки програми, для того щоб створити програмний продукт я виконав наступні етапи розробки ПП:
- Аналіз вимог
На даному етапі розробки я визначав вимоги до майбутнього ПП. Адже усі дані, що надходять потрібно проаналізувати і систематизувати, важливо також було врахувати всі технічні обмеження, які можуть виникнути на стороні замовника.
- Проектування
На етапі проектування я визначав технології, які будуть використовуватися в проекті, обмеження, тимчасові рамки і середовище програмування. Відповідно до уточнених вимог вибрав найбільш підходящі проектні рішення.
- Розробка та програмування
Після того як вимоги та дизайн продукту було визначено, я перейшов безпосередньо до розробки. Тут почалося написання коду програми відповідно до раніше визначених вимог.
- Тестування
Програмний продукт «IMaX PRO» був протестований працівниками магазину шпалер, які підтвердили коректну і ефективну роботу програми.
- Експлуатація
Коли програму було протестовано і в ній більше не залишилося серйозних дефектів, приходить час релізу і передачі її кінцевим користувачам.
Таким чином, дотримуючись усіх етапів розробки програмного продукту, в кожному з них використовуючи ІКТ, і врешті-решт візуальне середовище програмування – я розробив програму, під назвою «IMaX PRO», що відповідала усім поставленим переді мною вимогам.
Функціональним призначенням програми «IMaX PRO» є: облік, редагування, продаж продукції, моніторинг постачань, перегляд історії замовлень, тощо.
Результатом виконання курсової роботи було формування пояснювальної записки і, написання програмного продукту.
Написання програмного продукту «IMaX PRO» є впровадженням моєї власної ІКТ для магазину шпалер, і я не думаю зупинятись на досягнутому…
Взагалі, я вважаю, що ІКТ, це невід’ємна частина, навчання, спілкування та обміну даними між людьми у будь яких куточках світу.
А ІКТ для мене, як програміста – просто невід’ємна частина мого життя…
Адже майже всю інформацію я шукаю завдяки ІКТ – тому що це швидко і зручно,
я спілкуюсь з людьми за допомогою ІКТ – тому, що це дешевше і простіше, аніж телефонувати і палити за мобільний зв’язок величезні гроші.
ІКТ – це можливість розвиватись, ІКТ – це прагнення до чогось нового…
ІКТ – це прагнення до майбутнього… ІКТ – це круто…
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
- Центр підготовки IT спеціалістів QALight. Стадії циклу розробки ПЗ [Електронний ресурс. Режим доступу] – http://lviv.qalight.com.ua/baza-znan/stadii-ciklu-rozrobki-po
- І.В. Ставицька. ІКТ в освіті [Електронний ресурс. Режим доступу] – http://confesp.fl.kpi.ua/node/1103