Остання редакція: 14-11-2017
Тези доповіді
УДК
ВИКОРИСТАННЯ ХМАРНИХ СЕРВІСІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ІНТЕРНЕТ-ОПИТУВАНЬ
Юпаткіна Н. Я.
ВСП «Рівненський коледж НУБіП України»
Вступ. Сервіси на основі хмарної технології активно розвиваються й інтегруються до різних соціальних сфер життя від бізнесу до освіти. Тому, актуальними залишається їх використання і у навчальному процесі.
За теперішніх умов організації навчального процесу, що передбачають систематичний контроль знань, виникає потреба в автоматизації процесу контролю знань. Аналіз останніх досліджень і публікацій свідчить, що комп’ютерне тестування – ефективний спосіб перевірки рівня знань.
Хмарні технології, окрім навчання, дозволяють організувати опитування та тестування, зокрема, вступне тестування, яке дозволяє визначити рівень навчальних досягнень на початок вивчення дисципліни, підсумкове тестування – виявлення оцінки й знань студентів з метою підсумкового контролю та порівняти результати з вступним.
Матеріали та методи. Збирання матеріалу щодо проведення тестового online-контролю проводилось шляхом опитування викладачів коледжу, вивченням методології проведення тестування (анкетування) серед студентів та електронних ресурсів через мережу Інтернет. Під час викладу матеріалу використовувалися власні знання, які накопичилися у власному досвіді викладання дисциплін, та знання досвідчених викладачів.
Інтенсифікація навчального процесу стимулює до пошуку нових підходів у викладанні дисциплін, створенню нового та застосуванні готового програмного забезпечення для підтримки навчального процесу на високому рівні. Одним з важливих елементів навчального процесу є діагностика знань студентів, а також виявлення їх інтересів. Сучасний студент – Інтернет-загартований студент. А сучасний викладач завжди має йти на крок попереду. Тому онлайн-тестування на сьогодні це необхідність «йти в ногу» з сучасними технологіями. До найбільш популярних технологій відносять: хмарні сервіси (Google, SkyDrive та ін.), онлайн технології створення тестів (Test Online, Майстер тест, співтовариство взаємодопомоги вчителів та ін.)
Щоб створити опитування за допомогою хмарних сервісів, потрібно спочатку вибрати потрібний сервіс та зареєструватись на ньому. Зареєструвавшись на Sky Drive або Google Drive, одразу відкриється вікно з власним сховищем, де можна зберігати будь–які дані і при необхідності їх відкривати або завантажувати на комп’ютер, підключений до мережі Internet.
Google Форми – це зручний інструмент, за допомогою якого можна легко і швидко планувати, складати опитування, анкети, тести та вікторини, а також збирати іншу інформацію. Посилання для заповнення форми (для відповідей на запитання тесту, анкети тощо) можна вислати по електронній пошті, а можна вбудувати форму у сайт або блог.
Google Форма дає широкий спектр можливостей використання, в навчальному та науковому процесі та полегшує роботу при підготовці завдань: зникають паперові версії питань (дані про опитування можуть зберігатися в електронному вигляді).
Форма Google – це інструмент, за допомогою якого можна створювати анкети, тести, проводити різноманітні опитування, вікторини, онлайн конкурси.
Особливістю сервісу є те, що заповнення запропонованих форм вся інформація в автоматичному режимі акумулюється в спеціальних таблицях і обробляється, що дає змогу отримати звіт із відповідними діаграмами. Це полегшує роботу педагога і дозволяє скоротити час для обробки даних та їх систематизації.
Google Форми застосовують не тільки для міні-опитувань і голосувань, але й у великих дослідженнях, де кількість питань може обчислюватися десятками.
Розповсюдивши посилання на опитування ,студент чи учень бачить перед собою вікно, в якому потрібно дати тільки відповіді на запитання. Опитування можна проводити анонімно. Відповівши на всі запитання, потрібно натиснути кнопку «Відправити».
Створений файл буде зберігатись в хмарному сховищі до якого можна буде звернутись в будь–який момент. Забезпечення конфіденційності і миттєве отримання результатів в єдиному файлі є величезною перевагою.
Висновки. Широкий спектр онлайн сервісів надає можливість організовувати різноплановий контроль знань. Google Форма дає змогу викладачам забезпечити швидке створення тестів та анкет. Адже за допомогою цієї програми можна зробити тестові завдання більш вдало та якісно. Можливість завантажити програму на телефон або планшет дає змогу створювати форми будь-де, ділитися з студентами або перевіряти завдання.
Отже, тести (анкети) створені за допомогою хмарних сервісів обов’язково знайдуть своє місце як у традиційній системі навчання, так і в системі самоосвіти.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
- Світлана Литвинова Хмарно орієнтовані технології у сучасній освіті [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://virt-ikt.blogspot.com
- Дмитро Лукаш Мандруючи у хмарах. Тестування та опитування [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ito.vspu.net/
- Валерій Гриценко Огляд онлайн систем контролю знань / Новітні комп’ютерні технології // Науковий журнал. Том XII. Випуск «Хмарні технології в освіті» 2014 с. 182